Kraków: Lekarz podejrzany o branie łapówek z aresztu poszedł na dyżur

Kraków: Lekarz podejrzany o branie łapówek z aresztu poszedł na dyżur

Doktor Jerzy J., kierujący Oddziałem Chirurgii Urazowej, Ortopedii i Rehabilitacji w Krakowskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii jest podejrzany o wcięcie łapówek od siedmiu pacjentów w zamian za ustalenie im terminów bez kolejki.

– 7 grudnia przedstawiono zarzuty Jerzemu J. Jest on podejrzany o przyjęcie korzyści majątkowych od siedmiu pacjentów w zamian za udzielenie obietnicy ustalenia terminu i przeprowadzenia operacji z pominięciem listy oczekujących innych pacjentów – informuje Janusz Hantko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie. W stosunku do podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 50 tys. zł, zakaz opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu oraz zastosowano zabezpieczenie majątkowe. Śledztwo powierzone zostało do prowadzenia KWP w Krakowie, Wydział do Walki z Korupcja.

 

– Z uwagi na rozwojowy charakter nie udziela się bliższych informacji w sprawie – dodaje Hnatko. – Doktor Jerzy J. został wyprowadzony z budynku skuty, w kajdankach, a służby zabezpieczyły dokumentację i sprzęt elektroniczny w postaci laptopa – twierdzi nasz informator. Dodaje, że w poniedziałek po wpłaceniu kaucji J., pojawił się na dyżurze.

 

O komentarz do sprawy zapytaliśmy dyrekcję placówki. „Jako dyrektor KCRiO oświadczam, że nic mi nie było wiadomo o oskarżeniach korupcyjnych pracownika szpitala. W dniu 8.12.17 na żądanie prokuratury udostępniłam pomieszczenia szpitala wskazane w żądaniu. O aresztowaniu nic mi nie wiadomo” – odpisała nam Teresy Zalewińskiej – Cieślik, dyrektor Krakowskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii.

 

aip

COMMENTS

WORDPRESS: 0