-0.9 C
wtorek, 19 marca, 2024

Koszykarze z Torunia zameldowali się w finale PLK

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń wygrali trzeci mecz półfinałowy z Energą Czarnymi w Słupsku i awansowali do finału!!!

– Kibice byli naszym szóstym zawodnikiem i to pokazali. My też pokazaliśmy kawał dobrego basketu i teraz tylko cztery wygrane dzielą nas od złota – powiedział Krzysztof Sulima w wywiadzie TV zaraz po meczu.

Torunianie prowadzili przez większość spotkania. Po serii ośmiu „oczek” z rzędu w 7. min. mieli już siedem punktów przewagi (12:5). Gospodarze wprawdzie odpowiedzieli kilkoma punktami, ale przyjezdni wciąż kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Sytuacja na kilka minut uległa zmianie w drugiej kwarcie. Skuteczniejszy fragment Czarnych sprawił, że ekipa Robertsa Stelmahersa wyszła na prowadzenie w 15. min. (23:20). Trwało to jednak tylko kilkadziesiąt sekund. Sześć punktów z rzędu pozwoliło odzyskać przewagę, którą po przerwie powiększyli do jedenastu punktów (47:36 po punktach Krzysztofa Sulimy). Gospodarze znów zebrali się na zryw. W 35. min. po trafieniu zza linii 6,75 m Mantasa Cesnauskisa Energa Czarni przegrywali tylko 48:52. Zaledwie dwie minuty później ekipa Jacka Winnickiego znów miała jedenaście „oczek” przewagi. Po trafieniu Kyle’a Weavera było bowiem w 37. min. 59:48. Gdy chwilę po przerwie dla Stelmahersa ponownie punkty zdobył Weaver stało się jasne, że tylko kataklizm może odebrać torunianom wygraną. Na 1,5 min. przed końcową syreną po kolejnych trafieniach Cheikha Mbodja było już 65:50. Ostatecznie Twarde Pierniki zwyciężyły 65:52 i awansowały do finału Polskiej Ligi Koszykówki!

Energa Czarni Słupsk – Polski Cukier Toruń 52:65 (12:18, 17:16, 11:13, 12:18)

Energa Czarni: C. Lewis 12 (1×3), D. Kravish 12, G. Surmacz 6, M. Ginyard 3, Ł. Seweryn 0 oraz M. Cesnauskis 11 (3), A. Goods 5 (1), P. Dąbrowski 3 (1), D. Bachynski i D. Rypiński

Polski Cukier: O. Trotter 16 (1), K. Sulima 13, K. Weaver 11, B. Diduszko 8, C. Mbodj 6 oraz J. Skifić 5 (1), A. Perka 4, T. Śnieg 2, M. Sandul, K. Michalski i Ł. Wiśniewski