Koszalińskie: CBŚP rozbiło grupę handlarzy narkotyków

Koszalińskie: CBŚP rozbiło grupę handlarzy narkotyków

Policjanci z koszalińskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, które wprowadzała na zachodniopomorski rynek narkotyki, w tym marihuanę, amfetaminę i mefedron. Funkcjonariusze zatrzymali 8 osób.

 

Podczas zatrzymań, policjanci zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma marihuany i inne narkotyki. Dwie osoby usłyszały zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i wprowadzania do obrotu narkotyków. Pozostałe – udziału w grupie i obrotu środkami odurzającymi. Dwóch liderów zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd.
Policjanci koszalińskiego Centralnego Biura Śledczego Policji od kilku miesięcy rozpracowywali strukturę zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się wprowadzaniem do obrotu narkotyków w województwie zachodniopomorskim. Kiedy funkcjonariusze zebrali już wszystkie dowody, przygotowali akcję zatrzymań. Do działań włączyli się funkcjonariusze zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego ze Szczecina. W jednym czasie zostało zatrzymanych 8 osób, w tym dwóch liderów grupy – 34-letni Tomasz S. i 36-letni Mariusz O. W trakcie przeszukań policjanci znaleźli ponad 1,5 kilograma marihuany o wartości ponad 25 tysięcy złotych w obrocie hurtowym. Funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli podczas przeszukań 1,5 tysiąca litrów nielegalnego alkoholu.
Policjanci ustalili, że grupa działała co najmniej 1,5 roku i w tym czasie wprowadziła do obrotu kilkadziesiąt kilogramów narkotyków, w większości marihuany, amfetaminy i jej pochodnych oraz mefedronu.
Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania do obrotu narkotyków i posiadania ich. Grozi im do 12 lat więzienia.
Do tej pory w sprawie występuje 16 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 26 zarzutów. 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych, pozostałe podpisują policyjny dozór.
Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

IA/policja.pl/dabr

COMMENTS

WORDPRESS: 0