-1.2 C
czwartek, 28 marca, 2024

Korona Handball przegrała w Wielkim Klinczu

Korona Handball Kielce przegrała spotkanie w Wielkim Klinczu z UKS PCM Kościerzyna 23:27.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla kieleckiej ekipy. W 6. minucie po trafieniu Magdaleny Kędzior Korona Handball prowadziła już 5:1. Przez pierwszy kwadrans kielczanki dominowały na parkiecie. Z czasem zespół z Kościerzyny zaczął odrabiać straty. W 20 minucie po bramce Joanny Gędłek UKS PCM przegrywał już tylko 8:10. Emocjonująca była końcówka pierwszej połowy, w której drużyna z Kielc nie chciała oddać prowadzenia. Niestety, rywalki zdołały wyrównać. Do remisu 11:11 w 23 minucie doprowadziła Magdalena Ziółkowska. Od tego momentu zespoły walczyły bramka za bramkę. W 29 minucie ekipa z Kościerzyny po raz pierwszy wyszła na prowadzenie. Bramkę na 13:12 zdobyła Ziółkowska. Gol Honoraty Czekali dał Koronie Handball remis na koniec pierwszej połowy. W przerwie spotkania w hali w Wielkim Klinczu, gdzie rozgrywany był mecz zgasło światło. Z powodu awarii początek drugiej części spotkania opóźnił się o kilkanaście minut. Długa przerwa wybiła z rytmu kielczanki. Początek drugiej partii należał do UKS PCM. Korona Handball musiała gonić wynik, ale nie pozwoliła osiągnąć drużynie przeciwnej wysokiej przewagi. W 43 minucie po goli Czekali kielczanki wyszły na prowadzenie 20:19. Nie cieszyły się z niego jednak zbyt długo. Końcówka spotkania należała do drużyny z Kościerzyny, która zdobywała kolejne bramki. Ostatecznie zwyciężyła 27:23 odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. – Zaczęliśmy bardzo dobrze. Niestety przez moment dekoncentracji przeciwniczki nas dogoniły. W drugiej połowie grało nam się trudno. W końcówce nie udało nam się odrobić kilkubramkowej straty – powiedział Tomasz Popowicz, szkoleniowiec kieleckiej drużyny.

UKS PCM Kościerzyna – Korona Handball Kielce 27:23 (13:13)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa – Wąsik 1, Kowalska, Sus 2, Ziółkowska 15, Hartman 4, Gędłek 2, Rogożeńska, Krajewska 3. Korona Handball: Orowicz, Chojnacka – Czubaj, Santos 5, Zimnicka, D. Więckowska 2, Czekala 2, Skowrońska 2, Syncerz 6, Piecaba, Radzikowska, Parandii 3, Kędzior 3.