Konkurs dla pasjonatów informatyki „Geniusz IT”

Konkurs dla pasjonatów informatyki „Geniusz IT”

Młodzi pasjonaci informatyki z całej Polski biorą dziś udział w Nowym Sączu w półfinale konkursu „Geniusz IT”. Konkurs skierowany do osób poniżej 20 roku życia ma na celu rozwijanie zainteresowań informatycznych i zachęcić do studiowania tego kierunku. A potrzeba na rynku jest ogromna bo w kraju obecnie brakuje 50 tysięcy specjalistów w tej dziedzinie mówi jeden z koordynatorów przedsięwzięcia , programista i wykładowca w nowosądeckiej Wyższej Szkole Biznesu Artur Kornatka.

W skład Komisji konkursowej wchodzą między innymi specjaliści IT, właściciele firm informatycznych a także wykładowcy Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University. Ocenianie są takie tematy prezentacji jak – między innymi -programowanie, robotyka, multimedia, aplikacje internetowe czy gry komputerowe.
Do półfinału zakwalifikowało się w sumie 19 osób, między innymi z Gdańska, Szczecina, Tarnowa czy Krakowa. Wyniki będą znane w przyszłym tygodniu. Autorzy najciekawszych filmów dostaną zaproszenie na Wielki Finał w dniach 23-24 listopada z udziałem publiczności. W wydarzeniu weźmie udział ponad dwa tysiące osób – głównie studentów oraz młodzieży ze szkół średnich z całej Polski. Nagrodą za zajęcie I miejsca jest 10 000 złotych, wizyta studyjna w Microsoft Polska oraz doradztwo technologiczne i biznesowe Microsoft.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Monika Chrobak/mt

COMMENTS

WORDPRESS: 0