Koncert Guns’n’Roses w Gdańsku. 40 tys. fanów na Stadionie Energa

Koncert Guns’n’Roses w Gdańsku. 40 tys. fanów na Stadionie Energa

Stadion Energa Gdańsk będzie we wtorek 20 czerwca należał do legendarnego zespołu Guns‘n’Roses. Podpowiadamy, jak najlepiej dostać się na koncert w Letnicy.

Aż 40 tysięcy fanów zespołu Guns’n’Roses spodziewają się we wtorek na Stadionie Energa Gdańsk organizatorzy koncertu. Z tej okazji szykują się nie tylko wielkie, muzyczne emocje, ale i spore utrudnienia w ruchu. Samochód w godzinach popołudniowych lepiej zostawić w garażu.

 

-Posiadacze biletu na koncert mogą dojechać na stadion bezpłatnymi kolejkami SKM. To będzie główny środek transportu na trasie Gdańsk Główny- Gdańsk Stadion Expo. Pierwszy dodatkowy pociąg odjedzie z Gdańska Głównego na stadion o godz. 16.40, kolejne będą co 20 minut aż do godz. 19.30- informuje Michał Piotrowski z gdańskiego magistratu- Po koncercie kolejki w kierunku Dworca Głównego rozpoczną kursowanie o godz. 23.

 

Ostatnia odjedzie o godz. 00:50-wskazuje. Na stadion będzie można też dojechać komunikacją miejską. Linia tramwajowa 7 będzie kursować w godz. 17.30-20:30 co ok.10 minut. W tych samych godzinach i z tą samą częstotliwością na trasę wypuszczone zostaną autobusy linii 158. Co ważne, bilet wstępu na koncert, nie uprawnia do darmowej jazdy autobusami i tramwajami. Za darmo można się z nim poruszać tylko SKM.

 

Bramy stadionu otworzą się o godz. 17 dla posiadaczy biletów Early Entrance. Dla pozostałych o godz. 17.30. Koncerty rozpoczynają się od godz. 18.45. Zanim na scenę wejdzie legendarny zespół, publiczność rozgrzewać będzie Doda oraz kapela Killing Joke. – Główna gwiazda wieczoru zacznie występ o godz. 20.45. Koncert Guns’n’Roses potrwa do godz. 23- mówi Piotrowski. Po zakończeniu koncertu, od godz. 23 przy stadionie nie będą kursować żadne tramwaje! Lepiej więc od razu udać się na SKM. Tych, którzy jednak uprą się by na koncert jechać autem, czeka zmieniona organizacja ruchu. I drogie parkowanie.
Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać w godz. 16-2, z możliwością przedłużenia do godz. 3 w nocy. Całkowicie wyłączona zostanie ul. Stara Uczniowska, zablokowany zostanie wjazd w ul. Żaglową od strony ul. Marynarki Polskiej. Przy stadionie dostępny będzie płatny parking P4 – koszt 40 zł. Wyznaczono też kilka tymczasowych parkingów, m.in. w ciągu al. Macieja Płażyńskiego. Przygotowania do koncertu trwają na stadionie od końca ubiegłego tygodnia.

 

– Wtedy rozpoczął się montaż sceny. W tym celu usunięty został fragment murawy hybrydowej, którą jako pierwszy stadion Ekstraklasy mamy od kilkunastu miesięcy. Pozostała murawa została zachowana i na niej bawić się będą osoby, które mają wykupione bilety na płycie. Spodziewamy się kompletu gości- mówi Karolina Janik, rzecznik stadionu. Fani nie mogą się już doczekać wieczoru. – Guns’n’Roses uwielbiam od niepamiętnych czasów, więc jak tylko dowiedziałem się, że zagrają w Gdańsku, zaklepałem dzień wolny i kupiłem bilet. Po prostu nie wyobrażam sobie, że mogłoby mnie tu nie być!- mówi Ryszard Pietrzak, który na koncert przyjechał z Niemiec.

Ewelina Oleksy AIP

COMMENTS

WORDPRESS: 0