Komisja poparła plan Emanuela, by podnieść podatek od numeru 911

Komisja poparła plan Emanuela, by podnieść podatek od numeru 911

Poniedziałkowa decyzja komisji finansowej przybliżyła do realizacji plan burmistrza Chicago Rahma Emanuela, aby podnieść wysokość podatków od rachunków telefonicznych, kursów Uberem oraz koncertów.

Plan ten znajduje się w wartej 8,6 miliarda dolarów propozycji budżetowej burmistrza, którą w przyszłym tygodniu zajmą się radni. Jako że w budżecie nie przewidziano żadnej dużej podwyżki stawki podatkowej, radni prawdopodobnie poprą wyżej wspomniane propozycje.

Emanuel chce podnieść do $1,10 wysokość miesięcznego podatku od numeru alarmowego 911. Poza tym planuje zwiększyć o 15 centów podatek od przejazdów samochodami Ubera, Lyfta i podobnych firm, a także podnieść podatek od biletów na koncerty, pokazy kinowe i inne niesportowe wydarzenia odbywające się w dużych obiektach, takich jak United Center, Aragon Ballroom czy AMC River East 21.

Nie wszystkim proponowane zmiany odpowiadają. Radny George Cardenas jest przeciwny podnoszeniu stawki podatku od numeru 911. Jak mówi, ucierpią na tym ludzie starsi oraz wszyscy o niezbyt wysokich poborach. – Ci ludzie nas potrzebują, potrzebują, byśmy za nich walczyli – oświadczył.

(łd)

COMMENTS

WORDPRESS: 0