12.6 C
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Kolarstwo – Vuelta a Espana – De Marchi wygrał 14. etap, Majka spadł na 5. miejsce

Włoch Alessandro De Marchi (BMC Racing) wygrał liczący 215 km 14. etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana. Drugie miejsce ze stratą 21 sekund zajął jego rodak Salvatore Puccio (Sky), a trzecie Hiszpan Jose Joaquin Rojas (Movistar) – strata 32 sekund. Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) przyjechał na 10. pozycji tracąc do zwycięzcy 3 minuty i 44 sekundy.
W klasyfikacji generalnej prowadzi Włoch Fabio Aru (Astana), który o 26 sekund wyprzedza Hiszpana Joaquima Rodrigueza (Katiusza) i o 49 sekund Holendra Toma Dumoulina (Giant). Majka spadł na 5. miejsce i ma 1 minutę i 33 sekundy starty do lidera. Polaka w klasyfikacji generalnej wyprzedził Kolumbijczyk Esteban Chaves (Orica).