1.4 C

Kolarstwo – MŚ: srebro Kwiatkowskiego; Bodnar ostatni

Zespół Michała Kwiatkowskiego Etixx – Quick Step, z Polakiem w składzie, wywalczył srebrny medal w drużynowej jeździe na czas mężczyzn podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. Na liczącej niespełna 40 km trasie w Richmond, w amerykańskim stanie Wirginia, belgijski zespół o 12 sekund przegrał walkę o złoto z amerykańskim teamem BMC Racing. Mistrzowie świata jechali w składzie: Rohan Dennis z Australii, Szwajcarzy Silvan Dillier i Stefan Küng, Amerykanin Taylor Phinney oraz Włosi Daniel Oss i Manuel Quinziato.
Brązowe medale wywalczyli kolarze hiszpańskiej grupy Movistar, którzy stracili do zwycięzców 31 sekund.

Ostatnie miejsce w stawce 27 zespołów zajęła rosyjska ekipa Tinkoff-Saxo z Maciejem Bodnarem w składzie; kolarze tej grupy stracili do BMC Racing 8 minut i 12 sekund.