Kilkanaście tysięcy karabinków „Grot” dla Wojsk Obrony Terytorialnej wyprodukuje w tym roku radomska Fabryka Broni

Kilkanaście tysięcy karabinków „Grot” dla Wojsk Obrony Terytorialnej wyprodukuje w tym roku radomska Fabryka Broni

Nawet kilkanaście tysięcy karabinków „Grot” dla Wojsk Obrony Terytorialnej wyprodukuje w tym roku radomska Fabryka Broni. 

Firma realizuje kontrakt dla nigeryjskiej armii, w planach są również kolejne dostawy dla Policji i Straży Granicznej.
Niezmiennie jednak najważniejszym zadaniem będzie przez najbliższe lata produkcja Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej „Grot”. Umowa przewiduje, że do 2020 roku fabryka dostarczy ich wojsku ponad 53 tysiące – przypomina Maciej Borecki z zarządu zakładu. W ubiegłym roku do rąk żołnierzy Wojski Obrony Terytorialnej trafiło tysiąc sztuk karabinków, w tym może to być nawet kilkanaście razy więcej. Wszystko zależy od zamawiającego. Realizowany obecnie kontrakt dla polskiej armii wart jest pół miliarda złotych.
Jak mówi Paweł Madej, dyrektor do spraw rozwoju radomskiej Fabryki Broni, niezależnie od realizacji zamówień rozpoczęto testy nowej konstrukcji, czyli karabinu wyborowego. Broń ta jest odpowiedzią na potrzeby polskiej armii, dlatego żołnierze jako pierwsi wypróbowali ją i zgłosili swoje uwagi. Z myślą o polskich strzelacach wyborowych powstał karabin, który wyróżnia się między innymi celnością, skupieniem i niezawodnością. Jego kaliber to 7,62 x 51.
W związku z realizacją tegorocznych zamówień i kontraktów, Fabryka Broni planuje zwiększyć zatrudnienie o około sto osób.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/ Anna Orzeł/Siekaj

COMMENTS

WORDPRESS: 0