W Kalifornii ruszyła sprzedaż legalnej marihuany

W Kalifornii ruszyła sprzedaż legalnej marihuany

Od poniedziałku dorośli mieszkańcy Kalifornii mogą legalnie kupować marihuanę do rekreacyjnego użytku. W życie weszło prawo zatwierdzone przez mieszkańców przy okazji wyborów w listopadzie 2016 roku.

Legalizację marihuany poparło wówczas 57% głosujących. Od tego czasu można ją było legalnie palić, ale zakup i sprzedaż pozostawały zabronione. Aż do poniedziałku, tj. 1 stycznia 2018 roku.

Kalifornia jest teraz szóstym stanem w USA, w którym można legalnie sprzedawać marihuanę. Pozostałe to Kolorado, Waszyngton, Oregon, Alaska i Nevada. Szacuje się, że do 2020 roku sprzedaż marihuany w Kalifornii, największym stanie w kraju, wygeneruje 7 miliardów dolarów.

W całej Kalifornii już ponad 400 firm dysponuje pozwoleniem na sprzedaż marihuany. Kolejnych 1,800 złożyło wniosek i czeka na decyzję.

– To historyczny dzień dla stanu Kalifornia. Mamy nadzieję, że przygotowaliśmy model, który będzie stanowić wzór dla innych stanów podążających ścieżką legalizacji – powiedziała Lori Ajax, szefowa kalifornijskiego Biura Kontroli Marihuany.

(hm)

COMMENTS

WORDPRESS: 0