7.9 C
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Juventus i Leicester w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Juventus i Leicester awansowały do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Angielska drużyna zdołała odrobić straty z przegranego pierwszego spotkania wyjazdowego (1:2) i u siebie pokonała Sevillę 2:0 (1:0) po golach Wesa Morgana (27′) i Marca Albrightona (54′). Od 74. minuty hiszpańska drużyna grała w „dziesiątkę” po tym, jak za niesportowe zachowanie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Samir Nasri.
Awans przypieczętował Juventus. Mistrzowie Włoch w Turynie pokonali FC Porto 1:0 (1:0). Zwycięską bramkę zdobył w 42. minucie Paulo Dybala z rzutu karnego. Sędzia podyktował „jedenastkę” po zagraniu ręką Maximiliano Pereiry, za które Urugwajczyk otrzymał czerwoną kartkę. W pierwszym spotkaniu w Porto „Stara Dama” wygrała 2:0.
Wcześniej awans do ćwierćfinału uzyskały Real Madryt, FC Barcelona, Bayern Monachium i Borussia Dortmund. W ostatnich meczach w środę AS Monaco podejmie Manchester City, a Atletico Madryt zmierzy się z Bayerem Leverkusen.