Jutro prawdopodobnie premier ogłosi skład rządu po rekonstrukcji. Uchylamy rąbka tajemnicy

Jutro prawdopodobnie premier ogłosi skład rządu po rekonstrukcji. Uchylamy rąbka tajemnicy

Najprawdopodobniej jutro Mateusz Morawiecki przedstawi skład swego gabinetu po rekonstrukcji, poinformowała Informacyjną Agencję Radiową rzeczniczka rządu. „Jutro, o godzinie 12. najprawdopodobniej zorganizujemy konferencję. Zakończy się ostatecznie rekonstrukcja rządu, a premier ogłosi skład rządu” – powiedziała Joanna Kopcińska.

Teresa Czerwińska zostanie ministrem finansów – takąprzynajmniej informację udało się potwierdzić tygodnikowi „Wprost” w kilku niezależnych źródłach. Z informacji gazety wynika również, że nie dojdzie do likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji, a nowym szefem resortu zostanie Piotr Nowak, dotychczasowy wiceminister finansów. Z informacji tygodnika wynika również, że nie dojdzie do połączenia Ministerstwa Środowiska z Ministerstwem Energii. – Takie zmiany są zbyt długotrwałe, nie robi się ich w połowie kadencji – powiedział rozmówca „Wprost”.

Planowana rekonstrukcja była tematem czwartkowego spotkania kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Mateusza Morawieckiego na urząd premiera powołał 11 grudnia prezydent Andrzej Duda. Dzień później Sejm udzielił jego rządowi wotum zaufania.

IAR/mt/zr   + Wprost.pl

COMMENTS

WORDPRESS: 0