Joachim Brudziński ministrem spraw wewnętrznych i administracji. KOMENTARZ szefa policyjnych związkowców

Joachim Brudziński ministrem spraw wewnętrznych i administracji. KOMENTARZ szefa policyjnych związkowców

Joachim Brudziński został nowym ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Zastąpił na tym stanowisku Mariusza Błaszczaka, który został ministrem obrony narodowej. O komentarz poprosiliśmy Rafała Jankowskiego, przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

– Mam nadzieję, że zmiany na stanowiskach premiera i ministra spraw wewnętrznych przyniosą dialog między tymi, którzy o nas decydują a związkami zawodowymi, które są głosem ludzi służących w policji. Liczę na to, ponieważ do tej pory tego dialogu brakowało – nie kryje Rafał Jankowski. Joachim Brudziński od 1991 roku należał do Porozumienia Centrum, a później do Prawa i Sprawiedliwości (od sierpnia 2002 roku do lipca 2006 roku był prezesem zachodniopomorskiego zarządu regionalnego partii).

 

Od lipca 2006 roku do stycznia 2008 roku pełnił już natomiast funkcję sekretarza generalnego, a od 2006 roku zajmował także stanowisko przewodniczącego zarządu głównego PiS. Następnie został przewodniczącym komitetu wykonawczego oraz wiceprezesem partii. Od 2005 roku jest posłem (z ramienia PiS). Ostatnio był wicemarszałkiem Sejmu.

 

 DRAPA aip

COMMENTS

WORDPRESS: 0