-1.2 C

Jimmy Butler pobił rekord Jordana. 40 punktów w drugiej połowie meczu!

Wydarzeniem niedzielnej serii gier było 40 punktów zdobytych przez Jimmy’ego Butlera w drugiej połowie meczu Chicago Bulls – Toronto Raptors.

Obrońca „Byków” trafił 14 z 19 rzutów z gry spod kosza, dwa na trzy zza łuku i 10 na 11 rzutów wolnych.

Tym samym 26-letni zawodnik pobił klubowy rekord, należący do Michaela Jordana. Legendarny koszykarz w 1989 roku w trzeciej i czwartej kwarcie starcia z Milwaukee Bucks zdobył 39 punktów.

Buttler mecz z Raptors zakończył z dorobkiem 42 punktów. Zespół Bulls wygrał na wyjeździe 115:113.

W meczu Washington Wizards – Miami Heat Marcin Gortat zagrał dobrze. Uzyskał czwarte double-double z rzędu, a 15. w sezonie. To jednak małe pocieszenie dla zespołu z Waszyngtonu, bo przegrali z trzecią drużyną Konferencji Wschodniej 75:97. Z powodu kontuzji szkoleniowiec Wizards ma do dyspozycji tylko dziewięciu graczy.

W drugiej kwarcie Wittmanowi zrobiło się gorąco. Jedyny Polak w NBA upadł na parkiet, łapiąc się za staw skokowy. Kilka kolejnych minut spędził na ławce rezerwowych.

– Chciałem tylko skupić na sobie uwagę kamery – żartował Gortat.