7.1 C
Chicago
czwartek, 28 marca, 2024

Inwestycje drogowe 2016/2017 w Krakowie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kraków czeka kumulacje remontów dróg. Czekaja nas poważne utrudnienia, ale remonty są konieczne Od 2016 roku mieszkańcy muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami, dla komunikacji miejskiej i kierowców. Sprawdźcie największe inwestycje drogowe które czekają Kraków w 2016 i 2017 roku.

– Budowa łącznicy kolejowej w Podgórzu. Mieszkańcy muszą przygotować się na wielkie utrudnienia od lutego przyszłego roku, w rejonie skrzyżowania ulic: Wielickiej, Powstańców Wielkopolskich, Limanowskiego i Powstańców Śląskich. Przez środek tego węzła przeprowadzone mają zostać dwie olbrzymie estakady. Będzie to łącznica kolejowa pomiędzy Zabłociem i Krzemionkami.

– Remont ul. Basztowej. Urzędnicy ogłosili przetarg na zaprojektowanie przebudowy ul. Basztowej, od skrzyżowania z ul. Długą, aż do Dworca Głównego. Dokumentacja ma być gotowa do końca stycznia 2016 roku.- Chcemy ruszyć z pracami, gdy tylko minie zima i skończyć je przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w wakacje – mówi Michał Pyclik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

– Basztowa i Planty. Już w lutym lub marcu przyszłego roku mogą ruszyć prace na Basztowej, zależnie od pogody. Torowisko przy Plantach znów będzie wyłączone z ruchu.Prace drogowe ustaną zapewne w lecie 2016 roku, gdy do Krakowa zjadą miliony pielgrzymów na ŚDM. – Nie chcemy równocześnie z remontem Basztowej prowadzić prac na Zwierzynieckiej i Kościuszki, bo oznaczałoby to zbyt duże utrudnienia dla mieszkańców – zaznacza Pyclik. – Tę drugą inwestycję planujemy po zakończeniu ŚDM.

– Dokumentacja projektowa ma być gotowa do lipca 2016. Ulice mają zostać przebudowane wraz z pętlą tramwajową na Salwatorze. Po inwestycji rozważa się wprowadzenie ograniczeń w ruchu i parkowaniu na Zwierzynieckiej, aby nabrała charakteru miejskiego deptaka. Ma to też udrożnić ruch tramwajów. – Idea jest słuszna, bo należy ograniczać ruch w centrum, ale trzeba policzyć, ile ubędzie miejsc postojowych dla mieszkańców i sprawdzić, czy da się im to jakoś zrekompensować – mówi Aleksander Miszalski, radny miejski ze Starego Miasta.

– Do przebudowy wybrano torowiska, gdzie często dochodzi do wybrzuszeń szyn. Starą technologię, tzw. węgierską, gdzie szyny trzyma guma (szybko się zużywa), mają zastąpić betonowe podkłady, w których tory utrzymuje dodatkowo specjalna, trwalsza substancja. Miasto na remonty i przebudowy torowisk chce pozyskać łącznie ok. 100 mln zł z UE. Do tego dochodzi kilkadziesiąt milionów z miejskiego budżetu. Dzięki pieniądzom i inwestycjom, technologia węgierska ma zostać w końcu zastąpiona na wszystkich torowiskach. Na razie urzędnicy ratują się polewaniem wodą szyn, bo te wybrzuszają się podczas upałów.

– Przebudowa ul. Igołomskiej Miasto szykuje się do kompletnej przebudowy ulicy Igołomskiej. Na realizację zadania zamierza przeznaczyć 300 mln. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu kończy właśnie przygotowywanie przetargu na jej przebudowę. Chodzi o drugi etap przedsięwzięcia – odcinek od skrzyżowania z ul. Brzeską do ul. Giedroycia, a więc rejon spalarni odpadów. W ramach inwestycji na odcinku około ośmiu kilometrów ul. Igołomska zostanie rozbudowana do dwóch pasów w każdym kierunku, a na fragmentach (skrzyżowania, połączenia z drogami serwisowymi) liczba pasów wzrośnie do trzech, a nawet czterech. Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 300 mln zł.

– Ograniczenia ruchu zostaną zmniejszone jedynie na czas Światowych Dni Młodzieży, w okresie czerwca i lipca. Kierowcy będą mogli wtedy przejechać po jednym pasie ruchu estakadą Obrońców Lwowa. Tuż po zakończeniu ŚDM rozpocznie się okres największych utrudnień. Najgorzej będą mieli kierowcy – przez kilka miesięcy pod koniec roku jedno z najważniejszych skrzyżowań w mieście będzie dla nich całkowicie nieprzejezdne. Estakada Obrońców Lwowa zostanie całkowicie udrożniona, ale jednocześnie na okres od sierpnia do października z ruchu samochodowego całkowicie wyłączona zostanie cała tarcza skrzyżowania ulic: Wielickiej, Powstańców Wielkopolskich, Limanowskiego i Powstańców Śląskich.

W tym czasie w ograniczonym zakresie dla kierowców udostępnione zostaną jedynie techniczne przejazdy w relacjach: Powstańców Wielkopolskich – Wielicka oraz Limanowskiego-Powstańców Śląskich. Te utrudnienia potrwają do końca przyszłego roku. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu tłumaczy, że tak znaczne ograniczenie ruchu jest konieczne, ale mieszkańcy nadal będą mogli korzystać z komunikacji zbiorowej. – Z ul. Powstańców Wielkopolskich w kierunku ul. Powstańców Śląskich przejadą autobusy. Będą kursować co 6 minut – mówi Michał Pyclik z ZIKiT. – Przez cały okres prac ul. Limanowskiego i Wielicką mają kursować tramwaje. Kierowcom pozostanie przesiąść się do komunikacji zbiorowej lub pojechać objazdem przez autostradę, lub Alejami Trzech Wieszczów – dodaje.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520