8.4 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Internet wygeneruje 900 mld dolarów przychodu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wymiana danych bezpośrednio między urządzeniami do 2020 roku będzie generowała około 900 mld USD przychodów. Dzięki globalnej sieci i nowoczesnej technologii, specjalne oprogramowania już wkrótce umożliwią np. przewidywania potencjalnych chorób człowieka na podstawie kart chorobowych. W miastach powstać mogą inteigentne systemy zarządzania ruchem ulicznym, odpadami komunalnymi czy energią Indie na ten cel mają wydać 11 mld dolarów.
Badania OECD pokazują, że obecnie krajem z największą liczbą urządzeń (37,9) podłączonych do internetu na 100 mieszkańców jest Korea Południowa. Polska (6,3) wyprzedza kraje takie jak Chiny (6,2) czy Rosja (4,9), jednak dziś wciąż daleko nam do pierwszej dziesiątki liderów, w której jest osiem państw europejskich. Internet będzie miał przełożenie na technologie w różnych branżach, takich jak: edukacja, sektor finansowy, sprzedaż, komunikacja, transport, opieka zdrowotna etc.  W przyszłości może on dostarczać danych nie tylko obejmujących dotychczasową historię chorobową pacjenta, ale przewidywać jego potencjalne choroby, jakie mogą mu zagrażać. Z kolei nauka na odległość może być kamieniem milowym dla gospodarek rozwijających się, zwłaszcza na obszarach, gdzie rozwój tradycyjnego szkolnictwa jest niemożliwy.

 

Internet może też przełożyć się także na bezpieczniejsze i bardziej efektywne systemy automatyki przemysłowej, które pozwolą na zmniejszenie zużycia energii czy poprawę bezpieczeństwa.  Internet  staje się powoli obowiązkowym elementem technologii w biznesie, która jest napędzana przez różne czynniki. Dzięki sieci połączonych urządzeń, zasobów ludzkich i zgromadzonych danych przedsiębiorstwa będą mogły lepiej zrozumieć wymagania swoich klientów i dużo szybciej wprowadzać zmiany w łańcuchu dostaw czy implementować różne innowacje. Internet rzeczy może także wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców miast, którzy będą mogli płacić zdalnie swoje podatki, monitorować swój stan zdrowia, sprawdzać dostępność miejsc parkingowych, etc. Z kolei inteligentne systemy zarządzania odpadami, energią czy ruchem ulicznym, stają się powoli codzienną rzeczywistością, szczególnie w metropoliach. Indie planują wydać 11 mld USD na rozwój 100 inteligentnych miast.
Możliwość podłączenia dosłownie każdego elementu codziennego życia, takiego jak lodówka, piec grzewczy czy oświetlenie, do globalnej sieci tworzy bowiem możliwości biznesowe i znaczne oszczędności w domach czy przedsiębiorstwach. Tylko do 2017 szacowana liczba ściągniętych darmowych aplikacji przekroczy 253 miliardy.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520