Holenderska prasa o meczu Legii z Ajaxem

Holenderska prasa o meczu Legii z Ajaxem

Ajax był lepszą drużyną w meczu z Legią – pisze holenderska prasa po bezbramkowym remisie w Warszawie w 1/16 finału Ligi Europy. Gazety koncentrują się na nieuznanej przez sędziego bramce dla Ajaxu.

„Ajax czuje się okradziony w Polsce. To się dzieje w 2017 roku” – tak holenderski portal soccernews.nl komentuje nieuznanego gola Davy’ego Klaassena. – „Cała Europa widziała, że piłka przeszła linię bramkową tylko nie sędzia.”
Gazeta De Telegraaf cytuje trenera Ajaxu, który przekonuje, że jak się strzela gola, który jest nie uznany, to trudno wygrać mecz. Peter Bosz zaznaczał, że z przebiegu spotkania jego drużyna była lepsza, atakowała i mocno naciskała Legię.

Sam Davy Klaassen w wywiadzie dla telewizji RTL 7 miał pretensje do sędziego, który stał tuż przy bramce i nie zobaczył gola. Piłkarz podkreślił, że dopóki UEFA nie zgodzi się na wykorzystywanie technologii telewizyjnej do oglądania powtórek kontrowersyjnych sytuacji, to będą się one powtarzać.
Dziennik Algemeen Dagblad zauważa natomiast, że w końcówce meczu to Ajax miał szczęście, bo grał w 10 zawodników. Po drugiej żółtej kartce z boiska zszedł Tete, który na łamach gazety nie zgadzał z decyzją sędziego i przekonywał, że akcja, po której doszło do faulu nie zasługiwała na kartkę. Gazeta zauważa, że za tydzień w Amsterdamie Ajax musi zagrać skuteczniej by pokonać Legię.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / T. Majka, Fot. East News

COMMENTS

WORDPRESS: 0