2.6 C
piątek, 29 marca, 2024

Hiszpańskie legendy pokonały byłych reprezentantów Polski przy Łazienkowskiej

Takiego zagęszczenia piłkarskich legend na polskim stadionie nie było już dawno. Drużyna La Liga Legends z Fernando Morientesem, Michelem Salgado i Gaizką Mendietą na czele zmierzyła się przy Łazienkowskiej z Polskimi Legendami m.in. z Jerzym Dudkiem, Jackiem Krzynówkiem i Michałem Żewłakowem w składzie.

Już trzy godziny przed meczem na zgromadzonych na stadionie przy Łazienkowskiej kibiców czekało sporo atrakcji. Można było dostać autograf czy zrobić zdjęcie ze swoim ulubionym piłkarzem, a nawet zmierzyć się z jedną z boiskowych legend w grze w piłkarzyki czy na konsoli. A było z kim się spotkać. Do Warszawy przyjechali m.in. Fernando Morientes, Gaizka Mendieta, Steve McManaman, Christian Karembeu, Michel Salgado i Gianluca Zambrotta. Wśród polskich weteranów byli z kolei Jerzy Dudek, Jacek Bąk, Tomasz Hajto, Jacek Krzynówek, Marek Saganowski, Tomasz Frankowski i bracia Żewłakowowie. Wielu z nich mimo zawieszenia butów na kołku potrafiło jeszcze przypomnieć kibicom stare, dobre czasy. Bawili się głównie młodsi kibice, bardziej niż „zwykły” mecz atmosfera przypominała piłkarski piknik. Spikerzy ochoczo komentowali wydarzenia na boisku, zachęcając trybuny do zabawy przy hiszpańskich – i nie tylko – hitach. Na boisku gwiazdy nie forsowały zbytniego tempa, choć pokazały kilka efektownych zagrań. W pierwszej połowie (grano dwa razy po 35 minut) zespołowi La Liga Legends prowadzenie dał Michel Salgado. Były defensor Realu Madryt po przerwie nadal był aktywny pod bramką Radosława Majdana (zmienił Dudka). Gola na 2:0 strzelił jednak Luis Garcia. Polacy nie zdołali odpowiedzieć choćby honorową bramką. Wynik w tym spotkaniu był jednak najmniej istotny.