Gubernator Massachusetts radzi prokuratorom zająć się fentanylem, a nie marihuaną

Gubernator Massachusetts radzi prokuratorom zająć się fentanylem, a nie marihuaną

Gubernator stanu Massachusetts Charlie Baker stwierdził, że prokuratorzy federalni powinni wydawać swoje ograniczone środki na walkę z fentanylem i podobnymi substancjami, a nie z marihuaną.

– Skupmy się na tych rzeczach, które sieją spustoszenie w całej naszej Wspólnocie. Uznajmy i zrozummy, że wyborcy Massachusetts zagłosowali za utworzeniem legalnego i regulowanego rynku marihuany do rekreacyjnego użytku – oświadczył we wtorek Baker, który sam był przeciwnikiem legalizacji.

– O ile mi wiadomo, tym, co każdego dnia zabija ludzi na ulicach Wspólnoty, są syntetyczne opioidy, a zwłaszcza fentanyl. To właśnie na tym powinny skupiać swoje wysiłki Departament Sprawiedliwości, stanowe i lokalne władze – dodał.

Dzień wcześniej Andrew Lelling, U.S. Attorney z Massachusetts, oznajmił, że nie może dać gwarancji, że osoby legalnie handlujące marihuaną nie zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. Baker podkreślił, że zamierza z Lellingiem porozmawiać na temat legalizacji marihuany i poznać „trochę więcej szczegółów” odnośnie jego podejścia do tej kwestii.

(jj)

COMMENTS

WORDPRESS: 0