Gubernator Florydy wygłosił swoje ostatnie orędzie. Chce utrudnić podnoszenie podatków

Gubernator Florydy wygłosił swoje ostatnie orędzie. Chce utrudnić podnoszenie podatków

Zbliżający się powoli do końca kadencji gubernator Florydy Rick Scott wygłosił we wtorek swoje ostatnie orędzie, w którym nakreślił plany na najbliższą przyszłość.

Gubernator zaznaczył, że jest przeciwnikiem podnoszenia podatków. – Chcę, aby w 2018 roku wyborcy na Florydzie poparli poprawkę do konstytucji, która utrudni politykom podnoszenie podatków. Na mocy mojej propozycji 2/3 legislatury musiałyby zagłosować za podwyżką, aby weszła ona w życie – stwierdził.

Scott mówił też m.in. o odbudowie stanu po huraganie Irma oraz o karaniu śmiercią ludzi, którzy dopuścili się zabójstwa funkcjonariusza policji. Poruszył również kwestię pomocy setkom tysięcy Portorykańczyków, którzy przybyli na Florydę po tym, jak wyspa została zniszczona przez huragan Maria.

– W tym roku proponuję 12 milionów dolarów na ustanowienie English Language Learners Academy. To program, który będzie się koncentrować na poprawianiu umiejętności czytania i na upewnieniu się, że uczniowie dotknięci przez huragan Maria mają dostęp do ważnych programów nauczania – oświadczył.

Ponadto gubernator zamierza przeznaczyć 53 miliony dolarów na walkę z kryzysem opioidowym.

W listopadzie br. na Florydzie odbędą się wybory, w wyniku których wyłoniony zostanie nowy gubernator. Scott ustąpi z urzędu w styczniu 2019. Niewykluczone, że później będzie się ubiegać o miejsce w amerykańskim Senacie.

(łd)

COMMENTS

WORDPRESS: 0