GDDKiA: przyspieszona budowa dróg na Podlasiu

GDDKiA: przyspieszona budowa dróg na Podlasiu

Droga ekspresowa z Białegostoku do Warszawy jest niemal gotowa, a wkrótce rozpocznie się realizacja podlaskiego odcinka „Via Baltica” i „Via Carpatia”. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chwali się przyspieszeniem prac przy budowie nowych, szybkich dróg w Podlaskiem.

 

Tegorocznym priorytetem jest rozpoczęcie kolejnych prac przy budowie „Via Baltica”, czyli drogi ekspresowej S61 – mówi dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA Wojciech Borzuchowski. Jak informuje, podpisane są już trzy umowy: dotycząca tzw. małej obwodnicy Łomży oraz umowy na dwa zadania na przebiegu od węzła Kolno do Szczuczyna. W planach jest także podpisanie umowy na odcinek węzeł Podborze – Śniadowo i Śniadowo-Łomża.

Natomiast w przypadku tzw. dużej obwodnicy Łomży z estakadą, GDDKiA przewiduje umowę do końca marca. Dyrektor Wojciech Borzuchowski zastrzega jednak, że trwa jeszcze procedura odwoławcza w Urzędzie Zamówień Publicznych.

Szef białostockiego oddziału GDDKiA dodaje, że trwają prace nad wskazaniem przebiegu „Via Carpatia”. W sumie w ostatnich dwóch latach w regionie przybyło prawie 45 kilometrów dróg ekspresowych.

Z kolei podlaska część „Via Baltica” to prawie 120 kilometrów. Ta droga ba być gotowa do 2021 roku. Dwa lata później ma być gotowa podlaska część „Via Carpatia”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Ryszard Minko, PR Białystok/jl/dyd

COMMENTS

WORDPRESS: 0