Gdańsk: KOD odwołał wiec na Placu Solidarności

Gdańsk: KOD odwołał wiec na Placu Solidarności

Komitet Obrony Demokracji odwołał wiec na Placu Solidarności z okazji obchodów 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych – powiedział IAR szef pomorskiego oddziału komitetu Radomir Szumełda. W związku z tym KOD zdecydował się, że przeniesie obchody w okolice historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Radomir Szumełda podkreślił, że KOD chciał uniknąć starcia z „Solidarnością”, która w tym miejscu tego dnia zamierza obchodzić rocznicę. Dodał, że KOD zgłosił już w urzędzie miasta, iż będzie organizował zgromadzenie przed salą BHP. Zaznaczył, że w tym czasie nie nie było zgłoszonych innych wydarzeń w tym miejscu, więc, w jego opinii, zgoda jest formalnością
Prezydent Gdańska pierwotnie zgodził się na zorganizowanie manifestacji na Placu Solidarności przez KOD z udziałem Lecha Wałęsy, przeciwko czemu protestowała „Solidarność”. Wczoraj, decyzją wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, związek uzyskał pierwszeństwo do organizowania przy bramie stoczni własnych obchodów, i to na najbliższe trzy lata. Związkowcy podtrzymują, że nie chcą świętować z KOD-em i przedstawicielami opozycji, którzy ich zdaniem prowadzili wrogą politykę wobec związku.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/dwi/dabe

COMMENTS

WORDPRESS: 0