Film „Człowiek z magicznym pudełkiem” nagrodzony w  Trieście

Film „Człowiek z magicznym pudełkiem” nagrodzony w  Trieście

„Człowiek z magicznym pudełkiem” to historia miłości niemożliwej AD 2030. Adam (Piotr Polak), dotknięty amnezją sprzątacz, zakochuje się w Gorii (Olga Bołądź) – piękności pracującej na „jednym z najwyższych pięter najwyższego warszawskiego wieżowca”.

Gdy chłopak dokonuje w swoim mieszkaniu niezwykłego odkrycia, romans zaczyna nabierać rumieńców. Całość, zanurzona jest w niezwykłym, mrocznym klimacie. Film to druga profesjonalna produkcja w dorobku Bodo Koxa. Wcześniej, w 2012 roku, wyreżyserował „Dziewczynę z szafy”, za którą otrzymał nagrody m.in. na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.

Trieste Science+Fiction Festival odbywa się od 2000 roku i jest niejako kontynuacją International Science Fiction Film Festival, organizowanego w tym mieście w latach 1963 – 1982. Nagroda dla Koxa może być zaskoczeniem dla polskich widzów i krytyków – film zbiera bowiem gorsze oceny niż debiutancka „Dziewczyna w szafie”, z Festiwalu w Gdynie wyjechał bez Złotego Lwa. Zdobył jedynie nagrodę za muzykę.

(aip)

COMMENTS

WORDPRESS: 0