Fatima: Przygotowania do uroczystości kończących jubileusz objawień maryjnych

Fatima: Przygotowania do uroczystości kończących jubileusz objawień maryjnych

Sanktuarium w Fatimie przygotowuje się do zaplanowanego na jutro zakończenia obchodów stulecia objawień maryjnych. Motto obchodów brzmi: Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga. Od 13 maja do 13 października 1917 roku trójce dzieci z portugalskiej miejscowości objawiała się Matka Boża. Wcześniej do objawień maryjnych przygotowywał je Anioł. 

Uroczystości poprzedził siedmioletni program tematyczny upamiętniający kolejne objawienia. Program został oparty na wspomnieniach siostry Łucji. Najważniejsze zagadnienia przesłania fatimskiego o nawróceniu i pokucie jako warunku pokoju na świecie połączono w nim z przesłaniami do pielgrzymów. Rok jubileuszowy miał przyczynić się do popularyzacji przesłania maryjnego.
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w ciągu najbliższych dwóch dni odwiedzi półtora miliona pielgrzymów z całego świata. Wezmą oni udział w liturgii, uroczystym koncercie, a także w spektaklu światła i dźwięku, podczas którego na ścianach bazyliki zostaną wyświetlone filmy o objawieniach i wizytach papieży: Pawła VI, Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka.

IAR/wyso, Fatima/em/wkrz

COMMENTS

WORDPRESS: 0