Facebook zatrudni więcej pracowników, aby zapobiegać manipulacjom w czasie wyborów

Facebook zatrudni więcej pracowników, aby zapobiegać manipulacjom w czasie wyborów

Facebook poinformował, że od przyszłego roku zwiększy liczbę pracowników, którzy mają zapobiegać ewentualnym manipulacjom w czasie wyborów. Portal społecznościowy przewiduje, że zwiększy swój personel o ponad tysiąc osób. 

Deklaracja została złożona po tym, jak Facebook przekazał amerykańskiemu Kongresowi około trzech tysięcy ogłoszeń, które zostały opublikowane najprawdopodobniej przez wywodzącą się z Rosji firmę Internet Research.

Pojawiły się one na facebookowych stronach przed prezydenckimi wyborami w Stanach Zjednoczonych. Były to posty sformułowane w taki sposób, aby jak najbardziej poróżniły potencjalnych wyborców. Zawierały one między innymi treści rasistowskie oraz obrażające różne grupy społeczne.
Jak poinformował wiceszef Faceooka Joel Kaplan, ogłoszenia naruszały regulamin portalu społecznościowego, bo zostały opublikowane z fałszywych kont. Kolejnym krokiem, jaki zamierza podjąć Facebook jest zwiększenie inwestycji w systemy identyfikujące i usuwające treści niezgodne z regulaminem portalu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/AFP/mile/Siekaj

COMMENTS

WORDPRESS: 0