2.6 C
piątek, 29 marca, 2024

El. Ligi Mistrzów: Koniec przygody Legii Warszawa. Mecz wygrała, ale odpadła z rozgrywek

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe ze Spartakiem Trnava 1:0 (0:0) w rewanżowym meczu 2. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Do następnej fazy eliminacji po zwycięstwie 2:0 w pierwszym spotkaniu awansował jednak zespół ze Słowacji.

We wtorkowym meczu gola dla Legii w 63 minucie zdobył Hiszpan Inaki Astiz. Zespół z Warszawy grał od 37 minuty w osłabieniu. Druga żółtą kartkę otrzymał Marko Vesović. W 85 minucie, również po drugiej żółtej kartce, boisko opuścił drugi z Legionistów Domagoj Antolić.

Po odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów Legia zagra w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy. Przeciwnikiem mistrzów Polski będzie KF Drita Gnjilane (Kosowo) lub F91 Dudelange (Luksemburg).