7.1 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Ekstraklasa: Piast wygrał w Szczecinie

Trzy kluby piłkarskiej ekstraklasy mają po dwóch kolejkach sezonu 2018/19 komplet punktów na koncie. Do Lecha Poznań i Zagłębia Lubin dołączył Piast Gliwice, który w meczu kończącym drugą serię spotkań wygrał w Szczecinie z Pogonią 2:0 (2:0).Gliwicki klub, który na inaugurację rozgrywek wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 2:1, objął prowadzenie już w 7. minucie po strzale Jorge Felixa. W 11. minucie wynik meczu ustalił Mateusz Mak.

Zagłębie, Lech i Piast mają po 6 punktów; z kolei inny tercet: Zagłębie Lubin, Cracovia i Pogoń nie zdobył jeszcze punktu. W następnej kolejce Pogoń zagra w Sosnowcu, a Cracovia podejmuje 4. od końca Arkę; z drugiej strony Piast zmierzy się z Zagłębiem Lubin, a Lech zagra we Wrocławiu z 4. w tabeli Śląskiem.