2.9 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Dramatyczny finał 60 m w Belgradzie – Ewa Swoboda z brązowym medalem

Polska sprinterka Ewa Swoboda zdobyła brązowy medal podczas halowych mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, które dobywają się w Belgradzie.

Bieg odbył się w dramatycznych dla polskiej sprinterki okolicznościach. Podczas pierwszego finałowego startu przerwano bieg – aparatura pomiarowa pokazała falstart. Po chwili na tablicy pokazały się czasy reakcji. Wszystko wskazywało na to, że to Polka popełniła falstart, powtórki jednak na to nie wskazywały. Sędziowie po naradzie zdecydowali się powtórzyć bieg w pełnym składzie. Swoboda dobrze wystartowała i przez część dystansu prowadziła. Ostatecznie dobiegła na trzecim miejscu i zdobyła brązowy medal!

Mistrzynią Europy została Brytyjka Asha Philip, z najlepszym w tym sezonie europejskim wynikiem – 7,06 s, drugie miejsce zajęła reprezentantka Ukrainy Olesja Powh (7,10)
Medal Swobody jest dziesiątym zdobytym przez reprezentantów Polski na tych mistrzostwach.