Donald Tusk ponownie wezwany na przesłuchanie

Donald Tusk ponownie wezwany na przesłuchanie

Donald Tusk został ponownie wezwany przez prokuraturę w Warszawie. Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, Tusk zostanie przesłuchany charakterze świadka ws. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Przewodniczący Rady Europejskiej ma się stawić w prokuraturze 5 lipca.

Były premier będzie przesłuchiwany w sprawie dotyczącej „zdrady dyplomatycznej”. Rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik cytowana przez TVP INFO powiedziała, iż jest to jedno z „postępowań okołosmoleńskich”.
Zdradę dyplomatyczną zarzucił Tuskowi szef MON Antoni Macierewicz, który złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Według niego chodzi o „działanie na szkodę państwa, w tym rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej”. Minister obrony narodowej wyjaśnił wówczas, że chodzi o umowę, która miała zostać zawarta pomiędzy Donaldem Tuskiem a ówczesnym premierem Rosji Władimirem Putinem. W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” Macierewicz nie sprecyzował na czym dokładnie miała polegać ta umowa i jaka miała wynikać z tego szkoda.To jeden z siedmiu głównych wątków, nad którymi pracuje zespół prokuratorów, kierowany przez Marka Pasionka.
Przypomnijmy, w kwietniu Donald Tusk zeznawał w stołecznej prokuraturze w śledztwie dotyczącym współpracy polskiego kontrwywiadu i rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Martyna Chmielewska AIP

COMMENTS

WORDPRESS: 0