Donald Trump: Jestem ofiarą polowania na czarownice

Donald Trump: Jestem ofiarą polowania na czarownice

Donald Trump – poruszony z powodu powołania specjalnego prokuratora, który ma zbadać związki jego kampanii z Rosją. Prezydent Stanów Zjednoczonych oświadczył, że jest obiektem polowania na czarownice.

W serii porannych wpisów na Twitterze Donald Trump skarżył się, że jest gorzej traktowany niż jego polityczni przeciwnicy z Partii Demokratycznej. Przy wszystkich nielegalnych działaniach sztabu Clinton i administracji Obamy nigdy nie powołano specjalnego prokuratora – oznajmił amerykański prezydent nie wskazując, jakie nielegalne akty ma na myśli. Donald Trump określił podjęte w jego sprawie działania mianem największego politycznego polowania na czarownice w historii Ameryki.

Wczoraj Departament Sprawiedliwości powołał specjalnego prokuratora do nadzoru nad tak zwanym „rosyjskim śledztwem”. Został nim były szef FBI Robert Muller. Dochodzenie, które przejmie, ma wyjaśnić, czy istniały powiązania sztabu Donalda Trumpa z Moskwą i jaki miały charakter. Powołanie Mullera jest skutkiem poważnego kryzysu politycznego w Waszyngtonie wywołanego dymisją szefa FBI Jamesa Comeya. Decyzja Departamentu Sprawiedliwości została pochwalona zarówno przez Demokratów, jak i Republikanów. Były szef FBI cieszy się bowiem opinią niezależnego fachowca wolnego od nacisków politycznych.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/em/ nyg

COMMENTS

WORDPRESS: 0