Dni Tischnerowskie w Krakowie

Dni Tischnerowskie w Krakowie

Mszą świętą w kolegiacie św. Anny i opartym na motywach ludowych spektaklem „Do dna” rozpoczynają się dziś 17. Dni Tischnerowskie w Krakowie.

Hasło Dni „Inny – Obcy – Bliźni” nawiązuje do trzech tekstów ks. Józefa Tischnera po raz pierwszy opublikowanych w tym roku w tomie „Inny. Eseje o spotkaniu”. „Dziś ludzie, nie tylko w Polsce, mają problem ze wzajemnym zrozumieniem się, stad wybór tekstów Tischnera o Innym” – powiedział Wojciech Bonowicz, koordynator dni Tischnerowskich. Wskazał, że ks. Tischnera interesowało spotkanie z drugim człowiekiem, a współcześni ludzie nie potrafią wzajemnie się słuchać.
Debata wokół pojęć „inny” „obcy” i „bliźni” odbędzie się 21 kwietnia w ramach Jaskini Filozofów, będącej centralnym punktem Dni Tischnerowskich. W dyskusji udział weźmie m. in. gość główny wydarzenia wybitny niemiecki socjolog Hans Joas.
17.Dni Tischnerowskie otwiera głośny spektakl krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej „Do dna” w reżyserii Ewy Kaim o sile pieśni jako zapomnianym źródle mocy i tajemnicy. „Spektakl „Do DNA” świetnie wpisuje się w temat Dni” – powiedziała Dorota Segda, rektor PWST. Jej zdaniem, ks. Tischner pokochałby to przedstawienie.
„Do DNA” Ewy Kaim dziś w ramach Dni Tischnerowskich na scenie PWST przy Starszewskiego 22 o godzinie 18.30. 17. Dni Tischnerowskie zakończy w sobotę 22 kwietnia uroczysta Gala Nagrody Hestii i Znaku im ks. J. Tischnera. Rozmowę z laureatami Ewa Siedlecką, prof. Ireneuszem Ziemińskim i ks. Mirosławem Toszą poprowadzą ks. Adam Boniecki i Henryk Woźniakowski.

IAR/Kraków/Jolanta Drużyńska

COMMENTS

WORDPRESS: 0