Czas letni przez cały rok w Massachusetts? Komisja jest za

Czas letni przez cały rok w Massachusetts? Komisja jest za

Komisja w Massachusetts zarekomendowała ustanowienie całorocznego czasu letniego na terenie tego stanu. Do zmiany prędko jednak nie dojdzie.

Jedenastoosobowa komisja przez kilka miesięcy analizowała, jaki wpływ miałaby permanentna zmiana na gospodarkę, szkoły, przestępczość itp. W środę w końcu stwierdzono, że Massachusetts powinno rozważyć wprowadzenie całorocznego czasu letniego, ale pod warunkiem, że to samo zrobią inne stany w północno-wschodniej części kraju, w tym Nowy Jork.

– Nie ma dobrego powodu, dla którego każdego roku dwukrotnie przestawiamy zegarki – stwierdziła senator Eileen Donoghue, przewodnicząca komisji. – To dopiero początek dyskusji, nie koniec – dodała.

Niechętni wobec zmiany są m.in. pracownicy oświaty, którzy podkreślają, że byłoby ciemno, kiedy dzieci znajdowałyby się w drodze do szkoły. Komisja proponuje, by rozwiązać ten problem poprzez późniejszy start zajęć lekcyjnych. Poza tym podkreśla, że czas letni przyczyniłby się do zmniejszenia liczby przestępstw i wypadków drogowych, a do tego pozwoliłby zaoszczędzić energię elektryczną.

(jj)

COMMENTS

WORDPRESS: 0