Czarnecki odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. „Niczego nie żałuję”

Czarnecki odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. „Niczego nie żałuję”

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki został odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Decyzję w tej sprawie chwilę temu podjęli europosłowie. Konieczna była większość 2/3 głosów. 447 europosłów głosowało za, 196 przeciw, wstrzymujący się od głosu nie byli liczeni.

Odwołanie Ryszarda Czarneckiego ze stanowiska to konsekwencja jego słów o Róży Thun. W wypowiedzi do mediów porównał jej krytyczne wystąpienie o sytuacji w Polsce dla mediów niemieckich do postawy szmalcowników podczas wojny.

Europoseł Ryszard Czarnecki powiedział, że odwołanie go z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego to element działań wymierzonych w Polskę. Odwołanie Ryszarda Czarneckiego ze stanowiska to konsekwencja jego słów o Róży Thun. W wypowiedzi do mediów porównał jej wystąpienie o sytuacji w Polsce dla niemiecko-francuskich mediów do postawy szmalcowników podczas wojny.

Ryszard Czarnecki powiedział, że te same środowiska polityczne, które w ubiegłym roku opowiedziały się za nałożeniem sankcji na Polskę, dziś głosowały za odwołaniem go z funkcji wiceprzewodniczącego.

Ryszard Czarnecki powiedział, że niczego nie żałuje i będzie dalej bardzo krytycznie oceniał tych polityków, którzy „biegają z donosami do obcych mediów” i skarżą się na własny kraj.

Następca Ryszarda Czarneckiego zostanie wybrany najprawdopodobniej na kolejnej sesji Parlamentu Europejskiego. Przewodniczący ludowców zapowiedział, że jego frakcja gotowa jest poprzeć innego kandydata PiS-u na to stanowisko.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./dwi/kj

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Strasburg/Karol Surówka/kj

COMMENTS

WORDPRESS: 0