13.2 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Cleveland Cavaliers mistrzami NBA!

Drużyna Cleveland Cavaliers wygrała siódmy mecz finałów NBA pokonując Golden State Warriors 93:89  i zdobywając tym samym tytuł mistrza NBA.

Dokonali niemożliwego. Cleveland Cavaliers przegrywali z Golden State Warriors 3-1 (w serii do 4 zwycięstw), ale dzięki fenomenalnej grze LeBrona Jamesa (został MVP finałów) i Kyrie Irvinga wyrwali wojownikom z Oakland mistrzowski tytuł. W ostatnim meczu pokonali drużynę Stephena Currego 93:83. Dla lidera kawalerzystów – LeBrona Jamesa – to trzeci tytuł i trzecia nagroda dla najlepszego gracza finałów. O szczegółach – Łukasz Dudka.

Siedemdziesiąt trzy zwycięstwa w sezonie regularnym i jednogłośny MVP ligi Steph Curry nie byli w stanie zakończyć swojego rekordowego roku tytułem. LeBron James zdominował finały NBA i spełnił swoją obietnicę dając Cleveland Cavaliers ich pierwsze mistrzostwo w historii.

James był liderem obu drużyn w każdej podstawowej statystycznej kategorii (punkty, zbiórki, asysty, przechwyty i bloki) i został MVP finałów. „King James” przejął kontrolę nad serią w piątym meczu, kiedy zdobył 41 punktów – w szóstym tyle samo, a w roztrzygającym spotkaniu 27.

Mecz był niezwykle zacięty. Decydującymi momentami był blok Jamesa na zeszłorocznym MVP finałów Andre Iguadoli na 2 minuty przed końcem i trafiony rzut za trzy Kyriego Irvinga w ostatniej minucie spotkania.

Golden State Warriors mieli zostać najlepszą drużyną w historii NBA. Prowadzili nawet 2:0 i 3:1 w tej serii. Jednak James i Irving oraz zawieszenie na kluczowy piąty mecz jednego z liderów GSW Draymonda Greena pozwoliły Cavaliers na zdobycie tytułu mistrzowskiego. O szczegółach w korespondencji Jana Pachlowskiego.