5.7 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Chile pokonało w półfinale Kolumbię. Burza przerwała mecz!

Drugi półfinałowy pojedynek Copa America trwał ponad cztery godziny! Spotkanie zostało przerwane najpierw przez burzę a następnie przez potężną monsunową ulewę. Na Soldier Field w Chicago reprezentacja Chile wygrała z Kolumbią 2:0 i zmierzy się w finale z Argentyną.

cccopa2

Reprezentacja Chile półfinał z Kolumbią rozpoczęła od mocnego uderzenia. Już w 7. minucie Alexis Sanchez powalczył w powietrznym pojedynku z Juanem Cuadrado, a futbolówka trafiła pod nogi Charlesa Aranguiza. 27-letni pomocnik strzałem z najbliższej odległości pokonał kolumbijskiego bramkarza. Cztery minuty później było już 2:0. Piłka uderzona przez Sancheza odbiła się od słupka, ale dobitka Jose Pedro Fuenzalidy była już skuteczna.

burza2

Nadciągająca nad Chicago burza sprawiła, że piłkarze po gwizdku arbitra kończącym pierwszą połowę spędzili w szatni prawie 3 godziny. Zasiadający na trybunach kibice zostali poinformowani na telebimie, że muszą schronić się we wnętrzu stadionu. Po burzy rozpoczęła się monsunowa ulewa, która zalała tunele stadionu, a murawa przesiąknęła wodą. W drugiej połowie Kolumbijczycy nie byli w stanie odrobić strat sprzed przerwy. Co więcej, musieli radzić sobie w dziesiątkę, gdyż w 57. minucie czerwoną kartkę otrzymał Carlos Sanchez.
ccopa
W niedzielnym finale Chilijczycy zagrają na stadionie w East Rutherford z Argentyńczykami. W 2015 obie reprezentacje także dotarły do finału.
Mecz o trzecie miejsce pomiędzy gospodarzami turnieju i Kolumbijczykami odbędzie się w sobotę w Glendale.

Kolumbia – Chile 0:2 (0:2)

Bramki: Charles Aranguiz 7′, Jose Pedro Fuenzalida 11′

Kolumbia: David Ospina – Santiago Arias, Cristian Zapata, Jeison Murillo, Frank Fabra (73′ Sebastian Perez) – Carlos Sanchez, Daniel Torres – Juan Cuadrado (80′ Carlos Bacca), James Rodriguez, Edwin Cardona (46′ Marlos Moreno) – Roger Martinez. Chile: Claudio Bravo – Mauricio Isla, Gary Medel, Gonzalo Jara, Jean Beausejour – Charles Aranguiz, Francisco Silva, Pedro Pablo Hernandez (29′ Erick Pulgar) – Jose Pedro Fuenzalida (75′ Edson Puch), Eduardo Vargas (88′ Mark Gonzalez), Alexis Sanchez.

Żółte kartki: Sanchez, Bacca, Rodriguez (Kolumbia) oraz Bravo, Sanchez, Beausejour, Puch, Silva (Chile).

Czerwona kartka: Carlos Sanchez (Kolumbia) 57′ (za drugą żółtą).