CEV Mistrzostwa Europy 2019 – znamy podział na grupy eliminacyjne

CEV Mistrzostwa Europy 2019 – znamy podział na grupy eliminacyjne

Mistrzostwa Europy w siatkówce w 2019 roku będą historyczne, zarówno w turnieju głównym mężczyzn jak i kobiet wystąpią 24 drużyny, a w sumie 8 krajów będzie zaangażowanych w organizację tego siatkarskiego święta. Francja, Słowenia, Belgia i Holandia będą gościły męski turniej, a Turcja, Polska, Węgry i Czechy zorganizują czempionat kobiet. Polacy i Polski mają zapewniony udział w czempionacie.

Dwanaście zespołów jest już pewnych swojego występu w każdym z turniejów, pozostało drugie tyle miejsc, o które drużyny będą walczyły w kwalifikacjach. Kwalifikacje rozpoczną się w sierpniu 2018 roku, a zakończą na początku stycznia 2019. Obie reprezentacje Polski (kobiet i mężczyzn) są już pewne udziału w turnieju głównym.

Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2019 Cztery kraje organizujące mistrzostwa – Francja, Słowenia, Belgia oraz Holandia oraz osiem drużyn zakwalifikowanych na podstawia klasyfikacji końcowej LOTTO EuroVolley Polska 2017 – Rosja, Niemcy, Serbia, Włochy, Bułgaria, Czechy, Polska oraz Turcja – mają zagwarantowany udział w Mistrzostwach Europy Mężczyzn w 2019 roku. Pozostałe 26 reprezentacji weźmie udział w eliminacjach, które rozpoczną się w sierpniu 2018 roku. Drużyny zostały podzielone na siedem grup.

 

Grupa A: Finlandia, Dania, Rumunia Grupa B: Estonia, Łotwa, Izrael Grupa C: Słowacja, Czarnogóra, Mołdawia, Islandia Grupa D: Portugalia, Chorwacja, Austria, Albania Grupa E: Hiszpania, Białoruś, Norwegia, Gruzja Grupa F: Ukraina, Macedonia, Węgry, Szwajcaria Grupa G: Grecja, Szwecja, Azerbejdżan, Luksemburg Zwycięzcy wszystkich grup oraz pięć drużyn sklasyfikowanych na drugim miejscu w grupie z najlepszymi wynikami wywalczy awans do Mistrzostw Europy 2019. Ze względu na to, że w dwóch grupach są trzy zespoły, a w pozostałych pięciu cztery, wynik meczu z zespołem z czwartego miejsca w grupie nie będzie brany pod uwagę przy porównywaniu wyników drużyn zajmujących drugie miejsce w grupie. W ramach grup każdy zagra z każdym dwa mecze – jeden na wyjeździe i jeden u siebie.

Mistrzostwa Europy Kobiet 2019 Udział w turnieju głównym mają zagwarantowane drużyny gospodarzy – Turcja, Polska, Węgry i Czechy – oraz osiem drużyn zakwalifikowanych na podstawie klasyfikacji końcowej Mistrzostw Europy 2017, które odbyły się w Azerbejdżanie i Gruzji, są to: Serbia, Holandia, Azerbejdżan, Włochy, Rosja, Białoruś, Niemcy i Bułgaria. W kwalifikacjach do mistrzostw, które rozpoczną się w sierpniu 2018 roku wezmą udział 24 zespoły, podzielone na sześć grup.

Grupa A: Belgia, Izrael, Słowenia, Islandia Grupa B: Chorwacja, Szwajcaria, Austria, Albania Grupa C: Ukraina, Czarnogóra, Grecja, Norwegia Grupa D: Francja, Portugalia, Gruzja, Dania Grupa E: Słowacja, Finlandia, Estonia, Szwecja Grupa F: Rumunia, Hiszpania, Łotwa, Bośnia i Hercegowina Zwycięzca oraz drużyna z drugiego miejsca z każdej grupy awansuje do turnieju głównego Mistrzostw Europy Kobiet w 2019 roku. Podobnie, jak w kwalifikacjach mężczyzn, w ramach grupy każdy zagra z każdym w sumie dwa mecze – u siebie i na wyjeździe. Zespoły zostały podzielone na grupy na podstawie ostatniego rankingu europejskiego, według systemu serpentyny.

 

inf. pras. – bell (AIP)

COMMENTS

WORDPRESS: 0