10.1 C
czwartek, 28 marca, 2024

Bye, bye Premier League – spadek drużyny Kamila Grosickiego

Liga angielska. Hull City nie zagra w przyszłym sezonie w Premier League. W kluczowym spotkaniu „Tygrysy” przegrały na wyjeździe z Crystal Palace 0:4 i tym samym zamknęły sobie drogę do utrzymania.

Kamil Grosicki rozegrał całe spotkanie. Kilka jego dośrodkowań było niezłych, ale jego koledzy z żadnego nie zrobili użytku. Na dodatek sędzia Martin Atkinson nie wskazał na jedenasty metr, kiedy Polak nabił rękę przeciwnika.

Żeby pozostać w grze Hull musiało dziś bezwzględnie wygrać. To wymogło na nim zwycięstwo Swansea oraz wpadka z poprzedniej kolejki z Sunderlandem. Remis bądź porażka oznaczało jedno – pewny spadek na kolejkę przed końcem. „Tygrysy” wyszły z szatni bez pazura. Już w 3 minucie straciły gola. Fatalny kiks popełnił Andrea Ranocchia. Stoper po wznowieniu z autu tak nieczysto trafił piłkę, że tę przejął Wilfried Zaha i ze spokojem po raz siódmy w sezonie wpakował do siatki. Crystal Palace mogło sobie w tym spotkaniu pozwolić na remis. Taki wynik i tak pozwoliłby się jemu utrzymać w lidze. Piłkarze „Big Sama” wykazali jednak pazerność na bramki. Jeszcze przed zmianą stron do siatki trafił na 2:0 Christian Benteke (piętnasty gol w sezonie). W swoim stylu: głową po stałym fragmencie. Hull za tę sytuację miało uzasadnione pretensje do sędziego, bo sekundy wcześniej w drugim polu karnym piłkę ręką dotknął Jason Puncheon, którego nabił Kamil Grosicki. Trener Hull Marco Silva szybko wymienił trzech zawodników, pozwolił grać ryzykownie, ale w tę stronę rezultat ani nie drgnął. Crystal Palace na pięć minut przed końcem podwyższyło wynik na 3:0 (z rzutu karnego), a w 90 minucie ustaliło na 4:0. Kibice Hull ze łzami w oczach opuszczali stadion. Drużyna Polaka podzieliła los Middlesbrough oraz Sunderlandu i tak jak one spadła do Championship. Warto zaznaczyć, że w kontrakcie „Grosika” jest klauzula, która pozwala na rozwiązanie umowy w przypadku spadku. Czy zostanie wykorzystana?
Crystal Palace – Hul City 4:0 (2:0)

Bramki: Zaha 3′, Benteke 34′, Milvojević 85′ (k.), van Aanholt 90′ Żółte kartki: Cabaye, Puncheon, van Aanholt – Robertson, N’Diaye, Dawson, Davies, Clucas Crystal Palace: Hennessey – Ward, Kelly, Tomkins (87′ Delaney), Schlupp – Cabaye (62′ McArthur), Milvojević, Puncheon – Zaha, Benteke, Townsed (75′ van Aanholt). Hull City: Jakupović – Maguire (50′ Davies), Dawson, Ranocchia (46′ Bowen), Robertson (46′ Maloney) – Elmohamady, N’Diaye, Clucas, Evandro, Grosicki – Niasse.