Burmistrz Los Angeles: nie będę kandydować na gubernatora Kalifornii

Burmistrz Los Angeles: nie będę kandydować na gubernatora Kalifornii

Burmistrz Los Angeles Eric Garcetti ogłosił w niedzielę, że nie będzie się ubiegać o stanowisko gubernatora Kalifornii w 2018 roku.

– Postanowiłem, że nie będę kandydować na gubernatora Kalifornii. Z pasją podchodzę do mojego miasta i rodziny; oboje znajdują się tutaj, w Los Angeles. Mamy wiele pracy do zrobienia, aby zbudować silniejsze miasto, stan i kraj, a wiem, że najlepiej pójdzie mi w spożytkowaniu progresu, jaki zrobiliśmy w LA – napisał 46-letni polityk na Twitterze.

– Nie mogę się doczekać, aż jutro się obudzę i przystąpię do kontynuacji pracy, którą razem rozpoczęliśmy. A, no i naprzód Dodgers! – dodał.

Gubernatorem Kalifornii jest obecnie Jerry Brown, którego ostatnia kadencja powoli dobiega końca. Chęć zastąpienia go na tym stanowisku zgłosiło już kilku innych polityków Partii Demokratycznej, w tym Antonio Villaraigosa – były burmistrz Los Angeles, a także zastępca gubernatora Gavin Newsom oraz skarbnik stanu John Chiang.

O Garcettim, także demokracie, spekulowano, że nie tylko spróbuje zostać gubernatorem, ale i prezydentem USA; wygląda jednak na to, że i to stanowisko burmistrza w tej chwili nie interesuje. Kolejne wybory prezydenckie odbędą się w 2020 roku.

(hm)

COMMENTS

WORDPRESS: 0