-0.1 C
poniedziałek, 18 marca, 2024

Bundesliga: Przełamanie Bayernu, dwa gole Lewandowskiego

Robert Lewandowski strzelił dwie bramki i zaliczył asystę w wygranym przez Bayern Monachium meczu 8. kolejki piłkarskiej Bundesligi. Podopieczni trenera Niko Kovaca pokonali na wyjeździe VfL Wolfsburg 3:1 (1:0). Występujący w drużynie gospodarzy Jakub Błaszczykowski nie znalazł się w kadrze meczowej.

Kapitan reprezentacji Polski otworzył wynik spotkania w 30. minucie, a następnie podwyższył prowadzenie dla ekipy z Bawarii cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy. Bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył w 63. minucie Wout Weghorst, wykorzystując przewagę liczebną po czerwonej kartce dla Arjena Robbena. Dziewięć minut później, po zagraniu Lewandowskiego, bramkę zdobył James Rodriguez.
W pozostałych spotkaniach, Augsburg bezbramkowo zremisował z RB Lipsk, Bayer 04 zremisował z Hannoverem 96 2:2 (1:1), 1. FC Nurnberg przegrało z TSG 1899 Hoffenheim 1:3 (1:0), Schalke przegrało z Werderem Brema 0:2 (0:1), a VfB Stuttgart uległo Borussii Dortmund 0:4 (0:3). Grający w drużynie z Dortmundu Łukasz Piszczek zaliczył asystę przy trafieniu Marco Reusa.
Dwa mecze ósmej serii spotkań odbędą się w niedzielę. Hertha Berlin zmierzy się z Freiburgiem, a Borussia Monchengladbach podejmie FSV Mainz.
W tabeli prowadzi Borussia Dortmund (20 pkt), z przewagą trzech oczek nad Werderem i czterech nad Bayernem.