Budowa metra nie zostanie wstrzymana?

Budowa metra nie zostanie wstrzymana?

Budowa metra nie zostanie wstrzymana. Tak twierdzi stołeczny ratusz, który wkrótce prześle do wojewody wszystkie potrzebne dokumenty. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, wkrótce Urząd Wojewódzki wyda powtórne pozwolenie na prace.

– Dziś otrzymaliśmy od wojewody wezwanie do złożenia oświadczeń o prawie do nieruchomości i niezwłocznie takie dokumenty dostarczymy – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Przypomnijmy, że budowa metra na Wolę miała zostać wstrzymana przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego 11 kwietnia. Chodziło o dokumenty dotycząca prawa do dysponowania gruntem w okolicy stacji „Księcia Janusza”. GINB miał wątpliwości, więc zatrzymał budowę. Okazuje się, że stołeczny ratusz posiada wszystkie odpowiednie dokumenty. Chodziło o papiery dotyczące prawem do dysponowania sześcioma z 107 działek na których trwa budowa.

Dokumenty zostaną przesłane do UW, który wydaje pozwolenie. – Liczymy, że w ciągu najbliższych kilku dni wojewoda ponownie wyda pozwolenie na budowę – dodaje Kaznowska.

red. aip, Fot. Damian Kujawa

COMMENTS

WORDPRESS: 0