Brytyjska premier Theresa May bez zaproszenia na ślub księcia Harry’ego!

Brytyjska premier Theresa May bez zaproszenia na ślub księcia Harry’ego!

Brytyjska premier Theresa May nie dostała zaproszenia na ślub księcia Harry’ego i Amerykanki Meghan Markle. Na uroczystości nie pojawią się także prezydent USA Donald Trump, a także były prezydent Barack Obama. 

Gośćmi na ślubie zaplanowaym na 19 maja będą wyłącznie osoby bezpośrednio związane z młodą parą bliskimi relacjami – wyjaśnia źródło z otoczenia rodziny królewskiej. „Uznano, że oficjalna lista politycznych przywódców – zarówno z Wielkiej Brytanii jak i z zagranicy – nie jest wymagana na ślubie księcia Harry’ego i Pani Markle” – powiedział rzecznik Pałacu Kensington.
Wcześniej spekulowano, że na ślubie może pojawić się małżeństwo Obamów ze względu na serdeczne relacje byłego prezydenta z księciem Harrym. Jednak źródło w Pałacu Kensington podało, że państwo Obama nie wezmą udziału w uroczystości zaślubin.
Z kolei informator z Downing Street podaje, że zaproszenia na ślub księcia dla Theresy May nie oczekiwano. Decyzja o jego braku miała być wcześniej konsultowana.
Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle odbędzie się w kaplicy św. Jerzego na zamku królewskim na Windsorze. Wcześniej Markle zostanie ochrzczona w obrządku anglikańskim.

IAR/Reuters/wcześniejsze/kano

COMMENTS

WORDPRESS: 0