Brytyjska para książęca w Warszawie

Brytyjska para książęca w Warszawie

Brytyjska para książęca wylądowała w Warszawie. Księżna Kate i książę William rozpoczynają dziś wizytę w Polsce.
Przed Pałacem Prezydenckim, gdzie parę książęcą przywitają prezydent Andrzej Duda z małżonką, panuje atmosfera oczekiwania.
Książęta Cambridge wraz z dwojgiem swoich dzieci będą w naszym kraju do środy. W tym czasie odwiedzą Warszawę oraz Gdańsk i Sztutowo. Kancelaria Prezydenta podkreśla, że podróż książęcej pary do Polski ma być wizytą szacunku i przyjaźni.


Do Polski przyjeżdżają po raz pierwszy. Będzie to także pierwsza wizyta ich dzieci w kraju, który nie należał do Imperium Brytyjskiego.

 

Parą książęcą po przylocie spotka się z parą prezydencką: Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser – Dudą. Po spacerze na Krakowskim Przedmieściu udadzą się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie wezmą udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire.

 

Na koniec dnia odbędzie się na cześć Królowej Brytyjskiej przyjęcie w Łazienkach Królewskich. Książę William wygłosi wówczas przemówienie, mające być jego jedynym publicznym wystąpieniem w Polsce.

 

Drugi dzień wizyty para książęca spędzi na Pomorzu. Odwiedzą tam były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie, gdzie oddadzą hołd ofiarom nazizmu. Następnie w Gdańsku wybiorą się do teatru szekspirowskiego oraz Europejskiego Centrum Solidarności. Złożą tam wieńce pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców, upamiętniając bohaterstwo polskiej Solidarności.

 

Podczas wizyty w Gdańsku w planach jest także spotkanie książęcej pary z Lechem Wałęsą. W środę, na zakończenie wizyty, książę William i Kate spotkają się w Belwederze z parą prezydencką, po której wrócą do Berlina.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0