Boston przygotowuje się na skutki zmian klimatycznych. Władze chcą podwyższyć jedną z ulic

Boston przygotowuje się na skutki zmian klimatycznych. Władze chcą podwyższyć jedną z ulic

Podniesienie części Main Street w dzielnicy Charlestown i wynalezienie łatwego do rozmieszczenia wału przeciwpowodziowego na East Boston Greenway mają pomóc Bostonowi w walce ze skutkami zmian klimatycznych.

W weekend przedstawiono raport “Coastal Resilience Solutions For East Boston and Charlestown”, w którym zaproponowano sposoby na ochronę tych społeczności w razie podniesienia się poziomu oceanu o 3 stopy (91 centymetrów). Badacze spodziewają się, że właśnie o tyle ów poziom wzrośnie do 2070 roku, przez co wspomniane rejony Bostonu byłyby zalewane co najmniej raz każdego miesiąca.

Biuro burmistrza Marty’ego Walsha zapowiedziało już, że skorzysta z zasugerowanych rozwiązań. – Zmiany klimatyczne postępują. Dzieją się w tej chwili. Dlatego teraz jest ważniejsze niż kiedykolwiek, by pracować razem i upewnić się, że nasze miasto jest gotowe na nadchodzące zmiany – stwierdził sam burmistrz.

Zarekomendowane plany mogą pochłonąć do 3,1 miliona dolarów. Zdecydowana większość środków trafiłaby na podwyższenie Main Street. Konstrukcja przenośnego wału przeciwpowodziowego kosztowałaby według szacunków 100 tys. dolarów.

Rozwiązania te są jedynie krótkoterminowe. Długofalowe sposoby walki ze zmieniającym się klimatem mogą kosztować nawet 200 milionów dolarów.

(jj)

COMMENTS

WORDPRESS: 0