9.4 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Boks – ME: Dwa medale Polaków – wyniki

Tomasz Jabłoński i Igor Jakubowski awansowali do półfinału i zapewnili sobie co najmniej brązowe medale bokserskich mistrzostw Europy rozgrywanych w Samokowie w Bułgarii. W ćwierćfinałach Jabłoński walczący w wadze do 75 kg pokonał Holendra Maksa van der Pasa, a Jakubowski (91 kg) wygrał z Niemcem Romanem Fressem.
To pierwsze medale polskich bokserów na mistrzostwach kontynentu od siedmiu lat. W 2008 roku brąz z Liverpoolu przywiózł Marcin Łęgowski (64 kg).
Półfinały odbędą się w piątek. Jabłoński będzie walczył z Włochem Salvatore Cavallaro, a Jakubowski z Łotyszem Nikolaiem Grisuninsem.
Jabłoński i Jakubowski wywalczyli jednocześnie prawo startu na mistrzostwach świata w Dausze, które będą kwalifikacją do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
Szanse na podium mieli jeszcze Dawid Jagodziński (49 kg) i Mateusz Tryc (81 kg), którzy jednak przegrali swoje walki w 1/4 finału.