Białogard: Sąd przywrócił pełne prawa rodzicom noworodka zabranego ze szpitala. Teraz rodzice składają zawiadomienie do prokuratury!

Białogard: Sąd przywrócił pełne prawa rodzicom noworodka zabranego ze szpitala. Teraz rodzice składają zawiadomienie do prokuratury!

Sąd rejonowy w Białogardzie przywrócił pełne prawa rodzicom noworodka zabranego ze szpitala w Białogardu. Wczoraj wnioskował o to pełnomocnik matki i ojca dziewczynki. Dzisiejsze postanowienie znosi opiekę kuratora nad dzieckiem – jest to równoznaczne z przywróceniem pełni praw rodzicielskich parze z Połczyna-Zdroju.

Rzecznik sądu okręgowego w Koszalinie Sławomir Przykucki podkreślił, że kurator nie mógł wykonywać żadnych czynności, bo dziecka nie było w szpitalu i w praktyce postanowienie sądu nie było wykonywane. Przede wszystkim – jak zaznaczył Sławomir Przykucki – postanowienie dotyczyło tylko i wyłącznie ograniczenia władzy rodzicielskiej na czas sprawowania medycznej opieki okołoporodowej. Ten okres już się kończy, więc nie było podstaw do dalszego przedłużania ograniczenia władzy rodzicielskiej.

Z tej decyzji cieszy się pełnomocnik rodziców. Mecenas Arkadiusz Tetela powiedział, że rodzice dziecka złożyli w prokuraturze okręgowej w Koszalinie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Miało ono polegać na usiłowaniu podania małoletniej leku, który został wycofany z produkcji. Jak powiedział mecenas, chodzi o specyfik o nazwie vitacon, który według rodziców dziecka zawiera substancje, które nie są dopuszczalne do stosowania u noworodków i wcześniaków.

Dodatkowo mecenas zapewnił, że teraz rodzina przestanie się ukrywać. Rodzice wrócą z córką do domu, kiedy wykonane zostaną wszystkie zaplanowane przez nich badania. Ma to się stać dziś lub jutro.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Dawid Siwek, Radio Szczecin/mile/moc

COMMENTS

WORDPRESS: 0