10.1 C

Australian Open. Wielkie zwycięstwo Magdy Linette

Magda Linette pierwszy raz w karierze awansowała do drugiej rundy Australian Open. Polska pokonała Amerykankę Jennifer Brady 2:6, 6:4, 6:3

Trzeba przyznać, że to fatalny start Amerykanów w wielkoszlemowym Australian Open. Trwa pierwsza runda, a już odpadło dziewięciu reprezentantów USA. Dla Linette to było pierwsze spotkanie z Brady, która była sklasyfikowana na 65. miejscu rankingu WTA. Linette była 74. Polce nie szło tylko w pierwszym secie. To w pierwszej partii wykorzystała limit błędów, bowiem została przełamana aż trzykrotnie. Przegrywała nawet 0:5, ostatecznie poniosła porażę 2:6 Wytrzymała psychicznie. Poznanianka podniosła się z dołka i wygrała kolejnego seta dzięki przełamaniu w dziesiątym gemie. W decydującym secie sprawy poszły szybciej, Linette uzyskała przełamanie już przy stanie 2:1. uciekła Brady na 3:1, a potem nie oddała już prowadzenia. Do zwycięstwa potrzebowała jednak aż czterech meczboli. Spotkanie trwało godzinę i 40 minut. To najlepszy wynik 25-latki na kortach w Melbourne. Wcześniej dwukrotnie odpadała tu w eliminacjach. W drugiej rundzie zmierzy się z Darią Kasatkiną lub Anną Schmiedlovą. Magda Linette (Polska) – Jennifer Brady (USA) 2:6, 6:4, 6:3