Areszt dla podejrzanych o zabójstwo Iwony Cygan

Areszt dla podejrzanych o zabójstwo Iwony Cygan

Sąd Okręgowy w Tarnowie przedłużył areszty siedmiu osobom zamieszanym w sprawę zabójstwa Iwony Cygan sprzed dziewiętnastu lat.

Decyzją tarnowskiego sądu do 15 grudnia w areszcie tymczasowym pozostanie m.in. Józef K. Mężczyzna jest ojcem Pawła K., czyli głównego podejrzanego o zabójstwo 17-letniej mieszkanki Szczucina. Śledczy przedstawili mu zarzut pomocnictwa w zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem. Przynajmniej do połowy grudnia za kratkami pozostanie także Renata G. Kobieta była przyjaciółką Iwony. Krótko przed tragicznymi wydarzeniami obie spotkały się w jednym z barów w Szczucinie. Rodzina zamordowanej 17-latki od początku sugerowała, że kobieta mogła znać sprawcę zbrodni. Ta jednak przekonywała, że w dniu zabójstwa rozstała się z Iwoną na Rynku w Szczucinie i każda poszła w swoją stronę.

 

Śledczy zarzucają jej składanie fałszywych zeznań. Sąd we wtorek wieczorem podjął również decyzję co do dalszych losów pięciu policjantów, którzy pracowali w komisariacie w Szczucinie oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Jerzy S., Grzegorz J., Andrzej K., Paweł W. oraz Bogusław P. również najbliższe trzy miesiące spędzą w celach. Wszyscy mają zarzuty nadużycia uprawnień i niedopełnienie obowiązków służbowych. W sprawę zbrodni, do której doszło z 13 na 14 sierpnia 1998 roku, zamieszanych jest w sumie 18 osób. 16 z nich przebywa w aresztach.

 

(AIP)

COMMENTS

WORDPRESS: 0