Arabska stacja telewizyjna promuje warszawską kawiarnię!

Arabska stacja telewizyjna promuje warszawską kawiarnię!

Takiej reklamy warszawski lokal „Życie jest fajne” na pewno się nie spodziewał. Reportaż o jednym z pracowników lokalu, w którym zatrudniane są osoby chore na autyzm, udostępniła na Facebooku stacja Al Jazeera.

 

„Poszliśmy dalej z zasięgiem niż w Polskę” – chwalą się na profilu na Facebooku pracownicy lokalu „Życie jest fajne”. I trudno się dziwić! Wieść o kawiarni, która zatrudnia osoby chore na autyzm dotarła aż do arabskiej stacji telewizyjnej.

Al Jazeera udostępniła na swoim profilu na Facebooku reportaż Marty Kasztelan opowiadający o klubokawiarni i jednym z jej pracowników – Bartku Jakubowskim. „Nigdy nie myślałem o sobie, jako o osobie chorej” – mówi w reportażu Bartek. 27-latek przyznaje, że w klubokawiarni nie ma dla nikogo taryfy ulgowej. „To normalna praca” – dodaje bohater reportażu.

Klubokawiarnia „Życie jest fajne jest szansą dla osób, które często ze względu na swoją niepełnosprawność mają problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Dla pracownikówto nie tylko miejsc pracy, ale także odpoczynku, rehabilitacji i obcowania z kulturą. Pomysłodawcą otwarcia lokalu była Fundacja Ergo Sum.

Sylwia Arlak (aip)

COMMENTS

WORDPRESS: 0