Andrzej Duda: Jestem otwarty na współpracę

Andrzej Duda: Jestem otwarty na współpracę

Prezydent Andrzej Duda podkreślił w przemówieniu po powołaniu nowych ministrów w Pałacu Prezydenckim, że jest gotowy na konsultacje. Przypomniał, że wiele „ważnych elementów” jest nadal do zrealizowania. Głęboko wierzę że te zmiany przyczynią się do głębokiej zmiany, do końca tej kadencji czyli 2019 roku.

– Obowiązkiem prezydenta z całego prezydenta podziękować wszystkim państwu. (…) gratuluję panu premierowi nie tylko umiejętności dokonywania zmian personalnych – mówił Andrzej Duda i dodał, że przygląda się pracy ministrów od czasów objęcia władzy przez PiS

– Gratuluję objęcia urzędów, ale także tym pozostałym ponad dwóch lat dobrej pracy po to, aby ta zmiana którą zapowiadaliśmy była rzeczywiście zmianą dobrą – zaznaczył prezydent. Przypomniał także, że wiele punktów z kampanii wyborczej jest jeszcze do zrealizowania. – Głęboko wierzę, że te zmiany przyczynią się do głębokiej zmiany, do końca tej kadencji czyli 2019 roku. (…) Jeśli będzie trzeba coś przeprowadzić, proszę przyjść i mi powiedzieć. Ogromnie zależy mi, żeby to co robimy dla RP, było jak najlepsze. Dziękuję i życzę powodzenia – podsumował Andrzej Duda.

Głos zabrał też szef rządu Mateusz Morawiecki, który powiedział, że chciałby, by „rząd Zjednoczonej Prawicy był rządem wszystkich Polaków”.  O 13:30 odbędzie się Posiedzenie Rady Ministrów w nowym składzie. Dziś wieczorem premier Morawiecki spotka się również z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jeanem – Claude Junckerem. Tematem rozmów będzie praworządność w Polsce.

COMMENTS

WORDPRESS: 0